Wyniki Analiz Naukowych Zbiorników Z Betonu

Wyniki Analiz Naukowych Zbiorników Z Betonu

Wyniki badań zleconych Prywatnej Wyższej Szkole w Warszawie wskazują, że ekipy produkują najtrwalsze a najlepiej zabezpieczone zbiornika z betonu w Polsce.

szamba betonoweBadaniom poddano 24 gospodarstwa domowe. Podzielono ich na 3 grupy: tych którzy zakupili dół gnilny betonowe tradycyjne, szambo betonowe na przydomową oczyszczalnie ścieków oraz zbiorniki na wodę deszczową.

Przebadano wszystkie 24 z zakwalifikowanych gospodarstw domowych. W żadnym z nich nie zaobserwowano nieszczelności zbiornika betonowego. Metoda prowadzono metodą organoleptyczną - sprawdzono 20 spośród 24 zbiorników. Pozostałe 4 zostały ocenione w oparciu oświadczeń ich właścicieli.

Wyniki badań zostały zaprezentowane w Katowicach na Polskim Zjeździe Przemysłu Betonowego (IV edycja).

Rezultat badań szczelności szamb.

Eksperci budowlani stwierdzili także wyraźnie wzorową jakość zbiornika w środku, bez streszczenie oraz pęknięć. Nie stwierdzono także przecieków wśród zbiornikiem oraz rurą doprowadzającą nieczystości płynne z zewnątrz - z gospodarstwa Kliknij domowego.

Tak zbiornika z betonu sprzedawane poprzez dowolną firmę nie dają całkowitej gwarancji szczelności po wielu latach a ryzyko ich uszkodzenia leży też po stronie nabywcy zbiornika betonowego. Powyższe modus nie dają gwarancji szczelności zbiornika potem.

Badacze sugerują resztkami sił prawidłowy zestaw według regułami sztuki budowlanej, a regularnie oczyszczanie zbiornika.

Wskazane jest zawsze zastrzec przyporządkowany równy serwisu dla naszej montażu kanalizacyjnej - zarówno w domu, jak i rury odprowadzające w ogrodzie.

"Wykonując całokształt poprawnie, można spodziewać się braku problemów ze zbiornikiem na odpady przez dookoła 20-30 lat. Tak jest to możliwe poniżej warunkiem prawidłowej budowy szamba". Otóż to zależy to także od gruntu na jakim zbiornik jest posadowiony a ogólnego stanu instalacji hydraulicznej w naszym domu.